برای دریافت مشاوره با کارشناسان و آموزش مناسب ، با شماره 09177062806 تماس بگیرید

چگونه با اختیار معاملات ثروتمند شویم؟

چگونه با اختیار معاملات ثروتمند شویم؟

 

چگونه با اختیار معاملات ثروتمند شویم؟اختیار‌ها ابزار مالی هستند که می‌توانید از آن برای اهداف مختلف استفاده کنید:

  • محافظت از سهام در برابر حرکت‌های پیش بینی نشده .
  • راهی برای استفاده از اهرم برای بازدهی بیشترنسبت به خرید سهام
  • راهی برای کسب درآمد مثل فروش اختیار ها

و بسیاری کاربردهای دیگر. اما آیا می توانید با اختیار معاملات ثروت کسب کرد ؟ پاسخ، به صراحت،  بله است.

 

سوال واضح بعدی این است که چگونه می توانم با اختیار معامله ثروت کسب کرد؟

اگر پول کمی دارید، می‌توانید این کار را انجام دهید: می‌توانید از تمام پول موجود برای خرید اختیار خرید های سهام مورد علاقه خود با این دیدگاه که سهم قرار است رشد خوبی داشته باشد. از آنجایی که یک قرارداد اختیار معامله بصورت پیش فرض حاوی 1000 سهم از سهام پایه است، می توانید با همان پول کم اختیار تعداد سهام بیشتری را بدست آورید. اگر سهام انتخابی شما به ماه پرواز کرد، اختیار های خود را با سود کلان بفروشید.همین عمل را دوره های مختلف تکرار کنید و سود حاصل را باز به کار گیرید تا متوجه قدرت اختیار معامله شوید.

راه های دیگری نیز وجود دارد. اگر انتظار دارید که یک شرکت اعلام ورشکستگی کند، و هنوز هیچ کس از آن اطلاعی ندارد، می توانید اختیار فروش خرید کنید. وقتی انتظارات شما برآورده شد و سهم پایه به صفر (یا نزدیک به آن) رسید، اختیار فروش را بفروشید و سود خود را به جیب بزنید.

یا، اگر قدرت خرید زیادی دارید، می‌توانید همه آن را در موقعیت فروش تعداد زیادی اختیار فروش در سهمی که انتظار دارید قیمت آن در زمان انقضای اختیار ، برابر یا بالاتر از اعمال آن سهم باشد(برای درک باید مفاهیم اختیار را یاد بگیرید).هر چه سهم پایه نوسان بیشتری داشته باشد، فروش اختیار فروش بازدهی بیشتری خواهد داشت.

نکته کلیدی در اینجا این است که از تمام  قدرت خرید خود استفاده کنید تا حداکثر بازدهی را بدست آورید.(حتما بعد از یادگیری و تست استراتژی خود اقدام به ورود سرمایه بالا کنید)

یک عنصر مشترک در هر یک از این به اصطلاح استراتژی ها وجود دارد: آنها بیشتر شبیه قمار هستند تا تجارت. متأسفانه، فقط به این دلیل که پس باز کردن معامله هر چیزی ممکن است اتفاق بی افتد و درواقع  بدون خطر نیست.

در واقع، اگر مراقب نباشید، احتمال اینکه اختیار معاملات شکست خورده را انتخاب کنید بسیار بیشتر از ثروتمند شدن است.زیرا ریسک زیادی در این معاملات وجود دارد. پس حتما آموزش ببینید و استراتژی خود را قبل ورود سرمایه زیاد تست کنید و ما می‌خواهیم مطمئن شویم که شما تجربه کافی در سرمایه‌گذاری یا تجارت دارید تا در مورد اختیار‌ها تصمیمات خوبی بگیرید.

آیا همه اینها به این معنی است که شما نمی توانید با اختیار ها ثروتمند شوید؟ اصلا. با این حال، معنای آن این است که شما به احتمال زیاد سریع یا به راحتی با اختیار‌ها ثروتمند نمی‌شوید، مگر اینکه خیلی خوش شانس باشید، که اگر خوش شانس بودید در خانواده پولدار متولد می شدید و یا تا کنون از راهی دیگر پولدار شده بودید پس به هیچ وجه بدون آموزش وارد معامله نشوید و شانس هیچ نقشی در معاملات سهام یا اختیار‌ها ندارد. کلمه “به سرعت” نیز وجود ندارد. دست از تفکرات فانتزی بردارید. بعید است که موفق شوید، مگر اینکه بخواهید طرز فکر خود را تغییر دهید و زمان و تلاش زیادی را برای تجارت خود صرف کنید.

چگونه با اختیار معاملات ثروتمند شویم؟

 

سه راه برای افزایش احتمال موفقیت

به نظر می رسد سؤالی که در بالا پرسیدیم در مورد چگونگی ثروتمند شدن با اختیار ها سؤال اشتباهی است. سوال واقعی که باید از خود بپرسید این است  که چگونه شانس را از معاملات اختیار های خود حذف کنم؟  یا به عبارت دیگر، چگونه ریسک را در اختیار های معاملاتی کاهش می دهید؟ برای انجام این مهم، سه کار مرتبط با هم وجود دارد که توصیه می کنم انجام دهید.

ابتدا سکه شانس و هر چیز خرافاتی خود را کنار بگذارید و خود را آموزش دهید. مهارت های خود را با تمرین و مطالعه تقویت کنید. هیچ کس نمی تواند با اطمینان 100٪ حرکت قیمت آتی یک سهام را پیش بینی کند. با این حال، کاری که می توانید انجام دهید این است که در مورد جهت کلی قیمت سهام و کف یا سقف آن حدس بزنید. شما باید شرکتی را که قصد معامله روی آن را دارید درک کنید و مسلماً زمان و تلاش زیادی می برد.

راه های مختلفی برای پیش بینی های آموزشی در مورد قیمت سهام یک شرکت وجود دارد، اما پیش نیاز هر استراتژی، درک خود شرکت است. محصول این شرکت چیست و رقبای آن چه کسانی هستند؟ موقعیت آن در بازار چگونه است؟ نقاط قوت و ضعف آن چیست؟ آیا خندق رقابتی دارد که ورود رقبای جدید به بازار را دشوار می کند؟ آیا خطرات قابل توجهی وجود دارد؟ رهبران چه کسانی هستند و آیا آنها در شرکت سرمایه گذاری می کنند یا در حال انجام آن هستند؟

بعد، به آینده نگاه کنید. برخی از معامله گران از نمودارها استفاده می کنند تا به آنها کمک کند تا حرکات آتی قیمت را بسنجند که به معنای مطالعه و یادگیری الگوهای نمودار و نحوه ارتباط آنها با صنعتی است که سهام انتخابی شما در آن قرار دارد. سهم مورد نظر در گذشته در واکنش به رویدادهایی مانند سود چگونه حرکت کرده است؟ در حالی که عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آینده نیست (آشنایی به نظر می رسد؟)، بسیاری از برنامه های معاملاتی الگوریتمی به طور خودکار بر اساس الگوهای نمودار و حرکات قیمت (پرایس اکشن)تصمیم می گیرند و باعث تاثیر بر نمودارها قیمت سهم میشوند. این اثر احتمالاً معمولا کوتاه‌مدت است و بنابراین ممکن است به استراتژی‌های کوتاه‌مدت نیاز داشته باشید.

سایر معامله گران از تحلیل بنیادی برای هدایت انتظارات آینده خود استفاده می کنند. باید یاد بگیرید که صورت های مالی فصلی را بخوانید. نیازی نیست که خیلی حرفه ای باشید یا حتی در کلاس حسابداری شرکت کنید، اما حداقل باید به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید تا از عوامل مهمی مانند جریان نقدی آزاد، بدهی، حاشیه سود و غیره یک شرکت ایده بگیرید. آنچه شما می خواهید این است که یک ایده نسبتا دقیق از ارزش ذاتی یک شرکت داشته باشید. به عبارت دیگر، ارزش منصفانه یا قیمت مناسب برای سهام شرکت چیست؟ عوامل دیگری مانند احساسات، اخبار و غیره بر قیمت سهام تأثیر می‌گذارند و باید آنرا در نظر داشته باشید

هنگامی که به یک قیمت منصفانه دست یافتید، می توانید از استراتژی مناسب اختیار معامله بر اساس میزان پذیرش سطح ریسک خود استفاده کنید. به جای حدس زدن یا دریافت “سیگنال” از یک دوست یا وب سایت پرهیجان، از مغز و دانش خود برای تخمین های معقول استفاده کنید. (این بدان معنا نیست که شما باید همه این کارها را به تنهایی انجام دهید؛ بسیاری از وب سایت های معتبر وجود دارند که در آن تحلیلگران آگاه در مورد نمودارها و اصول اساسی بحث می کنند. همچنین ابزارهای مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند در تحقیقات خود کارآمدتر باشید، نمودارها و تجارت.)

دومین کاری که باید انجام دهید این است که ریسک را درک کنید، هم به طور کلی برای معاملات اختیار ها و هم به طور خاص برای هر معامله ای که انجام می دهید. استراتژی‌های اختیار‌های مختلف، پروفایل‌های ریسک و بازدهی متفاوتی دارند. فروش اختیارها بصورت برهنه(نیکد) خطرناک تر از خرید اختیار است. بنابراین با در نظر گرفتن اینکه با پذیرش چقدر ضرر می توانید ادامه دهید. نکته اصلی این است که مشخصات ریسک هر استراتژی که استفاده می کنید را بدانید.

 

چگونه با اختیار معاملات ثروتمند شویم؟

بسیاری از استراتژی‌های اختیار‌ها، از جمله فروش اختیار‌های برهنه، نیازمند وه تضمین در حساب شما هستند. محاسبه وجه تضمین خارج از حوصله این مقاله است، اما کافی است بگوییم که اگر موقعیت های زیادی را باز کنید و بازار بر خلاف موقعیت های شما باشد، ممکن است با مارجین کال مواجه شوید که در آن کارگزاری شما بدون رضایت یا رضایت شما، موقعیت های شما را به فروش می رساند. این بدترین سناریو است زیرا اغلب به این معنی است که سهام شما در بدترین زمان ممکن یعنی هنگام اصلاح، برای شما فروخته می شود. وقتی از وجه تضمین استفاده می کنید، کل سبد سهام شما به طور بالقوه در معرض خطر است.

در نهایت، یک برنامه داشته باشید و به آن پایبند باشید. با احساسات معامله نکنید این احتمالا سخت ترین عنصر برای تسلط است. از قبل بدانید نقطه خروج شما برای هر استراتژی و موقعیت چیست. اما وقتی موقعیت های شما برای یک روز یا یک هفته یا یک ماه منفی می شود، وحشت نکنید و به انتظارات قیمتی خود اطمینان داشته باشید. اگر ریسک خود را مدیریت کرده ، پس چند موقعیت بد نباید بر عملکرد کلی بلندمدت شما تأثیر بگذارد.

همچنین صبور باشید. طبق تعریف، موقعیت های آپشن دارای تاریخ انقضا هستند. انتخاب آن تاریخ بخشی از تحقیقات شماست و یکی از عوامل برنامه ریزی شماست. سعی کنید از تغییر برنامه در اواسط جریان خودداری کنید، مگر اینکه دلایل بسیار خوب و منطقی برای انجام این کار وجود داشته باشد. هیجان زده یا افسرده شدن به این دلیل که به نظر می رسد موقعیت آن طور که شما انتظار داشتید پیش نمی رود، نه منطقی است و نه دلیل خوبی برای بستن موقعیت. لازم نیست هر روز به موقعیت های چند ماهه نگاه کنید. هفته ای یکبار یا بیشتر مراجعه کنید، اما  صبور باشید . به موقعیت های خود زمان دهید تا بازی کنند و زمانی که اشتباه می کنید، از آن درس بگیرید و دانش خود را در موقعیت های آینده خود به کار ببرید. با گذشت زمان تجربه بیشتری کسب خواهید کرد و موقعیت های موفق تری خواهید داشت.

اگر به پایان این مقاله رسیده اید، به شما تبریک می گویم. به خوبی ممکن است صبر و پشتکار داشته باشید تا با اختیار ها ثروتمند شوید. احتمالاً ماه ها طول می کشد تا به خوب یاد بگیرید.اما با تلاش می توانید با اختیار معامله در کنار سرمایه گذاری بلندمدت خود، پول زیادی به دست آورید.

 

4.5/5 - (11 امتیاز)
دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه