برای دریافت مشاوره با کارشناسان و آموزش مناسب ، با شماره 09177062806 تماس بگیرید

کاورد کال

کاورد کال

 

چرا از استراتژی کاورد کال استفاده کنیم؟  covered call

قبل از استفاده از کاورد کال ، در مورد مزایا و خطرات احتمالی بیشتر بدانید.

 

کاوردکال

 

تعریف کاورد کال

کاورد کال یک استراتژی دو قسمتی است که در آن سهام خریداری می شود و اختیار خرید ها به اندازه سهم خریداری شده فروخته می شود.یعنی اگر هزار سهم بخریم ،یک اختیار میفروشیم.

اصطلاح «buy write » عمل خرید سهام و فروش اختیار خرید همزمان را توصیف می‌کند. اصطلاح “overwrite” عمل فروش اختیار خرید در برابر سهامی را که قبلا خریداری شده بود توصیف می کند.

نمونه ای از buy write زمانی است که یک سرمایه گذار 5000 سهم از سهام را خریداری می کند و همزمان 5 اختیار خرید را می فروشد.

نمونه ای از “overwrite” زمانی است که یک سرمایه گذار برای مدتی مالک 5000 سهم است و اکنون تصمیم می گیرد 5 اختیار خرید  در برابر آن سهام بفروشد.

در هر دو صورت موقعیت حاصل به عنوان ” کاورد کال ” توصیف می شود.

 

مزایای بالقوه کاورد کال

کاورد کال سه مزیت بالقوه را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

 

  • پرمیوم دریافتی از کاورد کال را می توان به عنوان درآمد نگه داشت.

بسیاری از سرمایه گذاران به همین دلیل از کاورد کال استفاده می کنند و به صورت دوره ای کاورد کال ها  را به صورت منظم ، گاهی ماهانه و گاهی فصلی با هدف کسب چند درصد درآمد به بازده سالانه خود دارند.

  • کاورد کال ها می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا قیمت فروش سهام را بالاتر از قیمت فعلی هدف قرار دهند.

به عنوان مثال، یک سهام به قیمت 39.30 دلار برای هر سهم خریداری می شود و یک 40 Call به قیمت 0.90 برای هر سهم فروخته می شود.  به این معنی که سهام در مجموع 40.90 دلار بدون احتساب کارمزد ارزش دارد .

حتی اگر قیمت سهام فقط به 40.50 دلار افزایش یابد، باز هم ارزش سهام ما 40.90 دلار است. اگر سرمایه‌گذار مایل باشد سهام را با این قیمت بفروشد، کاورد کال کمک می‌کند تا آن هدف را هدف قرار دهد، حتی اگر قیمت سهام هرگز تا این حد بالا نرود.

  • یکی دیگر از دلایلی که برخی از سرمایه‌گذاران کاورد کال را می‌فروشند، دریافت مقدار محدودی بیمه برای سهام است.

در مثال بالا، حق بیمه دریافتی 0.90 دلار به ازای هر سهم، نقطه سربه سر مالکیت این سهام را کاهش می دهد و بنابراین، ریسک را کاهش می دهد.

با این حال، توجه داشته باشید که پرمیوم دریافتی از این استراتژی تنها بخش کوچکی از قیمت سهام است، بنابراین بیمه – اگر واقعاً بتوان آن را نامید – بسیار محدود است.

خطرات کاورد کال

دو خطر برای استراتژی کاورد کال وجود دارد.

 

  • خطر واقعی از دست دادن پول در صورت کاهش قیمت سهام به زیر نقطه سر به سر.

نقطه سر به سر قیمت خرید سهام منهای پرمیوم دریافتی است. مانند هر استراتژی دیگری که شامل مالکیت سهام است، ریسک قابل توجهی نیز وجود دارد.

اگرچه قیمت سهام فقط می تواند به صفر برسد، اما این هنوز 100٪ مبلغ سرمایه گذاری شده است، بنابراین مهم است که سرمایه گذاران تحت پوشش برای پذیرش ریسک بازار سهام مناسب باشند.

  • ریسک فرصت عدم مشارکت در افزایش قیمت سهام.

تا زمانی که این استراتژی است، فروشنده موظف است سهام را به قیمت اعمال بفروشد. اگرچه پریموم مقداری پتانسیل سود بالاتر از قیمت عملی را فراهم می کند، این پتانسیل سود محدود است.

بنابراین، کاورد کال کننده به طور کامل در افزایش قیمت سهام بالاتر از اعمال حقی ندارد. در صورت افزایش قابل توجه قیمت سهام، کاورد کال کنندگان اغلب احساس می کنند که “فرصت بزرگی را از دست داده اند”.

ملاحظات ذهنی

کاورد کال برای شرایط بازار خنثی تا صعودی مناسب است. در جهت صعودی، پتانسیل سود محدود است و در جهت نزولی ریسک کامل مالکیت سهام زیر نقطه سربه سر وجود دارد.

بنابراین سرمایه گذارانی که از این استراتژی استفاده می کنند باید به سه سوال زیر پاسخ مثبت دهند.

 

  • آیا در صورت کاهش قیمت سهم حاضر به نگهداری سهام هستید؟

مهمترین عنصر این استراتژی، سهام است

اگر قیمت سهام به شدت کاهش یابد، زیان تقریباً دلار برای دلار به زیر نقطه سر به سر افزایش خواهد یافت.

بنابراین مهم است که روی سهام “کیفیت خوب” تمرکز کنید که مایلید از طریق فراز و نشیب های اجتناب ناپذیر بازار در اختیار داشته باشید.

  • آیا در صورت افزایش قیمت حاضر به فروش سهام هستید؟

از آنجایی که این استراتژی شامل تعهد به فروش سهام به قیمت اعمال است، باید در مورد آن تعهد فکر کنید.

اگر سهامی دارید که سال‌ها مالک آن بوده‌اید و انتظار دارید سال‌ها بیشتر مالک آن باشید، واقعاً باید به سختی فکر کنید که آیا می‌خواهید اختیار خرید  آن سهام را بفروشید یا نه.

همچنین، اگر در آن سهام سود غیر واقعی قابل توجهی دارید، فروش آن می‌تواند موجب بدهی مالیاتی قابل توجهی شود. در چنین سهامی، شاید بهتر باشد اختیارش را نفروشید.

به طور کلی، این استراتژی زمانی بهترین هستند که سرمایه‌گذار از نظر احساسی به سهام اصلی وابسته نباشد. به طور کلی تصمیم گیری منطقی در مورد فروش سهام تازه خریداری شده آسان تر از یک دارایی بلند مدت است.

  • آیا از میزان بازده راضی هستید؟

 

اختیار های بی تفاوت تمایل دارند بازده ثابت بالاتر و بازدهی پایین‌تری را ارائه دهند.

در مقابل، اختیار های در زیان بازدهی ثابت کمتر و بازدهی بالاتری را ارائه می‌دهند.

کدام برای شما مناسب است؟ هیچ پاسخ “درست” مطلقی برای این سوال وجود ندارد. این یک تصمیم شماست است که هر سرمایه گذار باید به صورت جداگانه بگیرد.

 

 

5/5 - (6 امتیاز)
دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه